Inter | HU

-Kicsit beszélj magadról. Olyan érdekes neved van. Hogy kerültél hazánkba? Mióta élsz itt? Mivel foglalkozol?


Ez egy hosszú történet, de a vége úgy kezdődött, hogy kb. 10 éve, miután elsőként megkaptam paleoszemiotikából egy amerikai egyetemen a diplomámat, elkerültem Budapestre. Azóta itt tanítgatok, irogatok, éldegélek. 

Nagyon szerényen írod le, hogy igazából költő is vagy...

-Mikor és hol kerültél kapcsolatba a paleoszemiotikával? Egyáltalán honnan tudtál ennek a létezéséről?

Gyerekkorom óta érdekelnek a jelek, jelrendszerek, jelentések és összefüggések...
Valahogy mindig is tudtam, hogy egyszer eljön az idő, amikor az embereknek szembe kell nézniük kérdések egész sorozatával, amit majd az utókor fel fog tenni. Ahogy minden gyermek kiváncsi saját szüleire, minden kor szeretné az eredetét megismerni: legyen szó civilizációkról, archeogenetikáról, ciklikus proféciákról vagy egyszerűen az univerzum működési elvéről. Ezek mind annak a bizonyos "Kik vagyunk, honnan jöttünk?" kérdésnek a részeit képezik. Olyan kérdések ezek, amik az emberi létezésnek az alapjait feszegetik egy mindent atfogó kiváncsiság égisze alatt. Nevezhetjük tudománynak, nevezhetjük kiváncsiságnak, nevezhetjük ősi jelek kutatásának. De akárminek is nevezzük, ez minden tudomány sűrített lényege. Mint ahogy minden kérdés mögött egy válasz lapul, úgy az emberiség ősi kérdéseire is vannak válaszok. A paleoszemiotika mint olyan, ezeket a valaszokat keresi. 

Kicsit félelmetes belegondolni, hogy a jövőnk egyetlen, jelekre épülő, teljességet leképző tudomány lesz...

-Miért érdekel téged a szemiotika, mi vonz az ősi kultúrákhoz, nyelvekhez, jelekhez, ezek értelmezéséhez? Talán sok "Az elveszett frigyláda fosztogatói" filmet láttál gyerekkorodban?

A paleoszemiotika olyan, mint egy őszinte, kiváncsi gyermek. A gőgös válaszok ideje lejárt. Azt hiszem, aki kellő alázattal közelít a múlthoz, az tudja, vagy legalábbis erősen sejti, hogy minden válasz amit a múltban különböző hagyományok tényként tártak az emberek elé, sántít. Előbb-utóbb kiderül, hogy nincs Mikulás. Nem csak a tudományokról van szó, hanem olyan dolgokról is, amiről jobb volt eddig nem beszélni, mert több fejfájást okozott, mint amennyit megoldott.

Gondoljunk csak a tört/én elmünkre vagy a lingvisztikai ösvényekre, amiről egyszerűen nem akarnak tudomást szerezni, holott már nem udvariasan kopogtatnak az ajtókon, hanem döngetik a falakat. De itt említhetném a Föld szerkezetét, a naprendszert, az archeotechnológia kérdéskörét, ami nyilván elődeinkről szól, a kvantumkérdéseket és így tovább. Ezek mind összefüggnek.

Egy felelős világban nincsenek saját külön útjaikat jaró tudományágak.
Egy felelős világ elsősorban abban különbözik egy ellentétes szemléletű, széthúzó világtól, hogy a tudás mindenki számára elérhető. Aki érti az energetikai (vagy holisztikai) összefüggéseit ennek, annak nem is kell ezt magyarázni. A jelenlegi civilizáció reprodukción alapuló nevelése/tanítása hajlamos a tudományt és a spiritualitást kettéválasztani. Ugye a hit és a tudás. Akkor történik majd meg a valódi paradigmaváltás, amikor az emberek képesek lesznek bőrükön megtapasztaljni azt a teljes egységet, ami mindenhol és mindenben ott lakozik. A hit valójában elválaszthatatlan a tudástól.


Mindig lenyűgözöl a bölcsességeddel...
-Hallottam, hogy már készül a könyved, melynek szintén Paleoszemiotika lesz a címe. Tudtommal ez lesz az első ilyen témájú, széles nyilvánosság számára íródó könyv. Mi lesz a tartalma? Néhány címszót ha elárulnál...


Abrakadabra. Majd kiderül. Érdekes lesz. Ábrák adnak ábrákat... a borítója mindent elárul.

Értem. Szóval ábrák adnak ábrákat. Ez tényleg izgalmasnak ígérkezik...
Mi lesz a könyved borítója? Van képed róla?

Természetesen van. Íme:
network.hu



Már korábban terveztem, igaz, de nagyon ráhibáztál. Az egész paleoszemiotikának a lényegét mutatja meg. Az egyetemesség és a képírás párosítása a mottóval.

Játszunk egy kicsit? Ugye ott a gyermeki abrakadabra. De a gyermek előbb- utóbb elkezd kérdezni és biza a kiváncsiság nem fogja hagyni amíg rá nem jön, hogy honnan származik ez a szó és mi áll mögötte.

A paleoszemiotika szó a könyvem borítóján úgy lesz kiírva, hogy az O betű, mint a teljesség isteni szimboluma, pontosan a szemet zárja be. Vagyis - akár hiszed akár nem,- benne van a mindent látó szem, de mint képírás is jelentkezik, különben nem lehet kiolvasni a szót. Ami marad ugye az "iotika". Ennek pedig lingvisztikai jelentősége van, de most ennek ne menjünk bele a mélységeibe. Szeme jó+ika. Vagyis jól lát. Szemiotika. Ha viszont görögül olvassuk, akkor meg a "szemejon" szót kapjuk, ami ugye jelet vagy csodat jelent. Ahhoz azonban, hogy a csodat meglathassuk jó szemre van szükségünk. Az emberek hajlamosak csodakat kérni, holott mikor ezt teszik, nincsenek tudatában, hogy valójaban az őket érő csodasorozat megszüntetését kérik.

Ez igazán csodásan hangzik!
-Mit ad szerinted a mai ember számára ez a tudomány? Talán az egyiptomi és más keleti kultúrákat bejáró nyugati turistáknak hasznos lehet, de másoknak?

Meglehet, hogy a mai ember számára a paleoszemiotika még nem sokat mond. Egy tudomány akkor hasznos igazán, amikor a kor hasznosnak találja. Ez a kor meglehet, hogy még nem áll készen rá, és még talan a holnap se... De holnapután, mikor ez a kor átesik a váltáson, ott már egészen érdekes dolgok kerülhetnek napvilágra. Kérdezz meg akkor újból, úgy 15 év múlva. A jelenlegi tényállás, ugye a kali juga végénél, a vaskorszak utolsó rugásainál, a szektak és a különféle próféták meg áltudományok idején ennek a tudománynak nincs létjogosultsága. És nem is lehet! Emlékeztetni szeretnék mindenkit, hogy ugye minden tudomány egy kornak a bölcsességét illetve fejlődési stádiumát tükrözi. Minden tudomány csak egy mutató. Nem mérvadó a linearitás síkján, de beazonosíthatóvá teszi egy adott korszak gondolkodását és ezáltal magát a korszakot. Ugye a gondolat teremtő minőségű. Ez a kor még a paleoszemiotikát érintő kérdésekhez alig-alig jutott el. Hiába hevernek itt a válaszok, valaki fel kell tegye a megfelelő kérdéseket. Az univerzum szeretet-alapú. A szeretet és a türelem egy tőröl fakadnak. Az univerzum pedig türelmes.  A paleoszemiotika köztudatba kerülése idő kérdése csupán, mint tudomány sorsszerű. De ki kell érdemelni.

Ez annyira gyönyörű!
Hálás köszönet, hogy időt szakítottál ránk! Sok sikert kívánunk ennek az izgalmas új tudománynak a meghonosításához! És jelentkezz, mihelyt elérhetővé válik a könyved. Igazi kíváncsisággal várjuk...


NK forrás.



Comments

Popular posts from this blog

Ősi magyar nyomok észak-amerikai indián földön (HU)

Etruscan/Magyar?